Vítejte na chalupě u Kuby,

která se nachází v údolí malé vesničky Roztoky u Semil, na úpatí Krkonoš a Jizerských hor.

Maximální ubytovací kapacita je 12 osob. Pro naše zákazníky je připraveno parkování, úschovna kol, lyžárna, vytápění tepelným čerpadlem, WiFi, sat. TV, sauna, gril.


Aktivity v okolí Roztok u Semil

Letní sporty a zábava:

Potápěčská škola Jesenný – pro dospělé i děti, zatopený vápencový lom ve tvaru srdce(možnost koupání), chov Tibetských jaků domácích – jediný chov v ČR (p. Grus – +420 777 090 720), vodní elektrárna a sklárna.

Golf Club Semily – golfové hřiště Semily se nachází v meandru řeky Jizery již od roku 1970. Je krásné, přírodní a přestože poměrně krátké, tak velmi náročné na přesnost ran. Na tomto hřišti vyrostlo několik špičkových českých golfistů.

Tenisové kurty – Tenisový klub Semily – najdete zde antukové kurty, 1 kurt osvětlený, půjčovnu raket a míčků, tenisové školy pro děti, instruktory. Tel. +420 603 253 683, tenisovy.klub.semily@seznam.cz Otevřeno je duben – říjen, 8.00 – 21.00 hodin.

Streetkart - Motokáry – prodej a půjčovna motokár s SPZ pro provoz na silnicích. Marek Zagoňski – Streetkart, Semily, tel.+420 775 600 700, +420 481 621 680.

Jezdectví – Statek u Škodů – vyjížďky do přírody, hypoterapie, vození dětí na poníkovi. Mírová pod Kozákovem – Hrachovice, tel. +420 774 890 970. Otevřeno celoročně od 10.00 – 17.00 hodin.

Prodej, půjčovna a servis kol – BC Sport Semily - prodej jízdních kol, náhradních komponentů a cyklopříslušenství, půjčovna, servis. Nádražní 351, +420 481 625 228.

Rybolov – Městský úřad Semily – odbor životního prostředí, Riegrovo náměstí 63,
+420 481 629 254 – výdej rybářských lístků.

Lyžařské areály:

Vysoké nad Jizerou – Šachty – nabízí 4km sjezdových tratí a 35 km běžeckých tratí. Jsou k dispozici 3 moderní lyžařské vleky, 2 dětské vleky, půjčovna, servis, lyžařská škola, školka, snowtubing, dětské skútry, večerní lyžování. Koupě pernamentky Vám umožní lyžovat i v dalších areálech a to Kamenec - Jablonec nad Jizerou (10km), Kašperské hory a Kozinec(18km). Cca 6 min jízdy autem od chalupy.

Paseky nad Jizerou – lyžařské středisko Paseky nabízí 4 červené sjezdové tratě, 6 modrých sjezdových tratí, běžecké stopy, večerní lyžování, snowpark, lyžařské školy, ski servisy, půjčovnu sportovního vybavení, občerstvení. Cca 15 min jízdy autem od chalupy.

Rokytnice nad Jizerou – naleznete zde 5 různých ski areálů:
Horní Domky, Studenov, Pařez, Udatný, Modrá Hvězda. S celkovou délkou sjezdových tratí 14,4 km a běžecký tratí v délce 57 km. Ski areály nabízejí dětské parky, snowparky, lyžařské školy, školky, půjčovny, skiservisy. Cca 20 min jízdy autem od chalupy.

Ski areál Herlíkovice, Vrchlabí – Ski areál nabízí 2 čtyřsedačkové lanovky, 7 vleků, 12,4 km sjezdových tratí, a také měřenou slalomovou trať. Dále zde naleznete půjčovnu, servis, dětský park, lyžařskou školu a školku, večerní lyžování. Cca 30 min jízdy autem od chalupy.

Smržovka - lyžařský vlek Filip – 2 vleky(kotva, poma), délka svahu je 500 m, lyžařská škola - DOPORUČUJI, Ski board servis, snowpark, půjčovna. Cca 30 min jízdy autem od chalupy.

Tanvaldský Špičák – je největší lyžařské centrum Jizerských hor. Naleznete zde 7 vleků, čtyřsedačkovou lanovku, U-rampu pro snowboardisty, celkem 90 km běžeckých tratí, večerní lyžování, půjčovnu, lyžařskou školu, servis. Cca 30 min jízdy autem od chalupy.

Harrachov – naleznete zde 3 různé skiareály a to Zákouti, Čertova hora, Amálka. V areálech naleznete 2 čtyřsedačkové lanovky, 8 skokanských můstků, lyžařskou školu, půjčovnu, večerní lyžování. Cca 30 min jízdy autem od chalupy.

Další možnosti lyžování v okolí
Sklenařice – Metlák – cca 7 km
Vysoké nad Jizerou – Větrov – cca 6 km
Kořenov – Příchovice – Skiareál U Čápa – cca 18 km
Kořenov Rejdice – sedačková lanovka – největší snowpark v ČR - cca 12 km
Jablonec nad Jizerou - Kamenec - cca 10 km

Výlety po okolí:

Roztocký mlýn – starý mlýn z roku 1620 – 0,5 km – vodní selský mlýn s třísetletou tradicí. Pro děti jsou připraveny pohádkové postavy, loutky, původní hračky. Pro dospělé je zde muzejní expozice mlýnského zařízení. Cca 10 minut pěšky.

Hruboskalsko - je rozděleno do 3 hlavních oblastí: Dračí skály a Zámecká rokle, Kapelník, Maják a Údolíčka. Nachází se zde řada vyhlídkových míst, skalních dutin – Mariánská vyhlídka, vyhlídka U Lvíčka, skalní vyhlídka Hlavatice, skalní dutina Adamovo lože, Myší díra, atd., 34 km – směr na Železný Brod, Turnov.

Prachovské skály - výchozím městem pro prohlídku je Jičín – do skal, cca 6 km přes Sobotku, přes Holín a ves Prachov na 2 parkoviště při vstupech na prohlídkové okruhy.
Malý prohl. okruh je dlouhý 1,5 km, a trvá cca 45 minut, velký prohl. okruh je dlouhý 3,5 km a cca 2,5 hod. Otevírací doba je duben – říjen od 8 – 18 hod.

Bozkovské dolomitové jeskyně - největší jeskyně na severovýchodě Čech. Teplota v jeskyních je 7 – 8°C po celý rok. Prohlídka trvá cca 45 minut, je vhodná telefonická rezervace 1 den dopředu tel. +420 481 682 164. Cca 8 min jízdy autem od chalupy.

Zřícenina hradu Trosky - je jedním z nejnavštěvovanějších hradů v ČR. Trosky tvoří dvě věže se jmény Baba (47 m) a Panna (57 m). Trosky byl nedobytný hrad, dobýt se jej nepodařilo ani husitům. Otevírací doba je duben – říjen, 8:30 – 16:00 hodin. Cca 40 min jízdy autem od chalupy.

Hrad Kost - Kost je jedním z mála zbývajících středověkých hradů v České republice a je považován za druhý nejvýznamnější. Prohlídka hradu má 4 samostatné okruhy. Otevírací doba je duben – říjen, 9:00 – 17:00 hodin. Cca 40 min jízdy autem od chalupy.

Hrad Valdštejn - nejstarší hrad Českého ráje. K letní sezoně patří konzerty, šermířská a divadelní vystoupení, poutě a další. Návštěva hradu bývá spojována s výletem do blízkého Hruboskalského skalního města. Otevírací doba : duben – říjen, 9:00 – 17:30 hodin. Cca 40 min jízdy autem od chalupy.

Hrubý Rohozec - zámek je obklopen nevelkým anglickým parkem, naleznete zde více jak dvacet bohatě zařízených místností. Trasa má dva samostatné okruhy. Otevírací doba je duben – říjen, 9:00 – 16:00 hodin. Cca 30 min jízdy autem od chalupy.

Zřícenina hradu Frýdštejn - je dominantou Maloskalska. Hrad byl z části vytesán ve skále. Točila se zde část pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci a to scény z hradu čarodejnic. Otevírací doba je květen – říjen, 10:00 – 17:00 hodin. Cca 30 min jízdy autem od chalupy.

Zámek Sychrov - patří k nejnavštěvovanějším objektům, je veřejnosti otevřen po celý rok. Znám z pohádek Zlatovláska, Nesmrtelná teta či Nejkrásnéjší hádanka. Prohlídkové trasy: Svět pohádkových princezen, Zámecký park, Pohádkové prohlídky – pro děti. Cca 35 min jízdy autem od chalupy.

Dlaskův statek - historický statek v Dolánkách. Je jedním z nejlépe dochovaných roubených statků, postaven roku 1716. Nachází se zde expozice lidového obydlí středního zemědělce z 19. století. Otevírací doba je úterý – neděle, 9:00 – 17:00 hodin. Cca 30 min jízdy autem od chalupy.